У Києві закриють міст

У Києві відразу кілька мостів почали потихеньку валитися. На тротуарі моста Метро, що з'єднує правий берег з Гідропарком, за останній час з'явилося ще кілька великих дірок на додаток до тих, що були раніше.

Ще більше дірок на тротуарах з'явилося на Русанівському метромосту, який продовжує міст Метро і з'єднує Гідропарк з лівим берегом. Місцеві жителі кажуть, що в 60-х роках величезна балка моста вже падала, і вони бояться, що цього разу подібне може повторитися. Якщо для автомобілів такі провали не такі небезпечні, то пішоходи можуть запросто опинитися у Дніпрі. У «Київавтодорі» про проблеми знають і говорять, що мости очікують капремонти.

Більшість дірок на тротуарі діаметром близько метра на мосту Метро з'явилися на правій стороні, якщо рухатися з лівого берега. У них спокійно пролазить нога людини, а дитина запросто може впасти в річку. Особливо аварійна пішохідна частина біля правого берега. Там асфальт буквально розкришився і провалився в Дніпро.

Гірше ситуація на Русанівському мостопереході. Там частина дірок заварена металом, частина занедбана сміттям, ще частина відкрита для падіння просто в Дніпро. «Я ж розумію, що вночі може їхати велосипедист, туди впасти і загинути через чиюсь недбалість. Я кожен день проїжджаю і бачу, що діри стають все більше і більше. Буквально за кілька днів до відкриття, в 1965 році, один проліт мосту повністю впав. Це було навесні, в період льодоходу. Тоді цю балку що впала підняли, а відкриття перенесли на більш пізні терміни. Тому, глянувши на ці дірки, в мене асоціації такі відразу з'явилися в голові. Я боюся, щоб подібного не сталося і цього разу», - розповів житель лівого берега Олександр Макаров.

У «Київавтодорі» говорять, що про ситуацію чули, але для початку ремонту необхідно пройти ряд процедур. Проект реконструкції Моста Метро вже пройшов експертизу. Вартість капремонту оцінили в 180 млн грн. За ці гроші аварійні тротуари повністю розберуть, знімуть шар дорожнього покриття до балок, розширять проїжджу частину на один метр за рахунок тротуарів, які й зовсім зникнуть. «Цей міст обмежено працездатний, але не аварійний. У цьому році передбачена його комплексна реконструкція», - розповів головний інженер КК «Київавтодор» Василь Мельниченко. Попередньо, ремонт почнеться до кінця цього року. А Русанівський метроміст в цьому році планують комплексно обстежити, а потім відремонтувати.

У Гідропарку скоро почнуть ремонт Венеціанського мосту. Нагадаємо, на одному з його пішохідних тротуарів зруйнувалися дві величезні бетонні плити розміром 3 метри на півтора. Ще кілька провисло. Тротуар закрили, але багато хто по ньому продовжує ходити. У «Київавтодорі» розповіли, що вже оголосили тендер, щоб вибрати підрядника. Проект вже майже готовий. Виходячи з нього, аварійну, праву частину мосту демонтують і заново побудують, частково демонтують і ліву частину, зміцнять несучі конструкції. На момент ремонту, який розпочнеться в наступному місяці, міст повністю закриють. Відкрити обіцяють через півроку.

22.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250