Подорож навколо світу: українець ночував у джунглях і нелегально переплив Карибське море

23 червня після 307 днів подорожі на мотоциклі навколо світу до Києва повернувся Валерій Кришень. За час навколосвітньої подорожі, яка була його мрією, він подолав 63 тис. км по трасах і бездоріжжю, побував в 28 країнах. Нічого подібного українці раніше не робили! У дорозі Валерій спалив на мотоциклі близько чотирьох тисяч літрів бензину і витратив у дорозі близько $ 30 000. Левову частку витрат, за словами мандрівника, взяла на себе федерація мотоспорту України.

«З Панами до Колумбії я потрапив нелегально через Карибське море, - розповідає 32-річний Валерій. - Капітан яхти - німець, який допоміг мені переправити мотоцикл, - виявився співучасником незаконного переходу. Нам загрожувала в'язниця з конфіскацією мого транспорту та його судна». Виручили свої. Український МЗС зв'язався з Перу, Перу - з Еквадором, Еквадор - з Боготою (столиця Колумбії), а ті - з Картахеною, де були мандрівники. У підсумку, всього за добу вдалося отримати дозвіл на 6-денне перебування в країні. За словами Валерія, здивуванню німця не було меж. «Тепер я розумію, чому Радянський Союз зміг перемогти у війні - ви стоїте один за одного», - згадує слова капітана мотоцикліст. А ще був нервовий випадок в Гватемалі: «Ночував в джунглях, розбив намет (у ньому мандрівник ночував завжди, не селячись в готелі. - Авт.), Запалив примус, і раптом чую - трактор. Потім шум трактора пролунав з іншого боку, з третього. І тут до мене доходить: який трактор - це ж джунглі! ». Виявилося, що такі звуки видають мавпи-крикуни.

За словами мотоцикліста, найекстремальнішою виявилася Перу. «Там вороже налаштовані навіть діти. Проїжджаючи повз селища, потрапляв під шквал каменів, які метала в мене місцева дітвора», - розповідає Валерій. Не пощастило йому і в Казахстані: там він поламав ногу і на довершення до всього у нього вкрали мобілку. «Трохи підлікувався і поїхав далі». Зате вірний мотоцикл «Хонда» не підвів - лише раз довелося зробити невеликий плановий ремонт. Від поліцейських «рятувало» посвідчення міжнародного зразка - Кришень є старшим лейтенантом української служби порятунку, але раніше працював у банку.

«Пам'ятаю, в Колумбії бабуся запитала мене, мовляв, ти звідки, синку. Кажу - з України. Вона подумала і видає - це там, де Чорнобиль? Як же ви живете, у вас же радіація?»- продовжує розповідь Кришень. А ще Україну асоціюють з футболом. Особливо в Латинській Америці - там у нього грають з ранку до вечора. Тому знають Андрія Шевченка. «Правда, ім'я вимовляють дуже погано - я з четвертого разу зрозумів, що це мова йде саме про Шеві», - каже Валера.

24.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250