Син Януковича поганяє на позашляховику в заповідниках

Янукович-молодший на своїй машині і ще 200 позашляховиків візьмуть участь в гонках по бездоріжжю, маршрут яких проходить по трьом заповідникам.

Як повідомляє заступник голови національного екологічного центру України Олексій Василюк, маршрут джипів буде проходити через три унікальних заповідних території Україні: Шацький національний парк, Поліський і Рівненський заповідники.

"У двох з них - Поліському та Рівненському заповідниках - встановлено режим абсолютної заповідності, а це означає, що там заборонено проходити навіть пішим людям. Проведення перегонів саме тут ще більш неприпустимо, ніж в інших місцях Україні", - додав Василюк.

Він звернув увагу на те, що судячи з відео і фотографій попередніх трофі-рейдів, "важкі машини ламають і викорчовують дерева та кущі, псують дороги, винищують надзвичайно цінну флору і фауну, яка охороняється українським законодавством та міжнародними конвенціями".

Крім цього, саме зараз йде сезон розмноження тварин, у зв'язку з чим більшість країн навіть вводять "місячники тиші". Крім обурення світової спільноти і міжнародного скандалу, пробіг може викликати і юридичні наслідки: за псування об'єктів природно-заповідного фонду передбачена кримінальна відповідальність за статтею 252 КК.

"Ми дізналися про гонки на джипах через інтернет. Зв'язалися з організаторами, а ті нам сказали: якщо ви будете виступати проти, директора та заступника директора заповідника знімуть з посад. Намагалися знайти який-небудь компроміс, наприклад, щоб працівник заповідника хоча б показав самі цінні території, куди не треба заїжджати, але там перестали знімати трубку ", - розповів працівник одного із заповідників.

У свою чергу депутат Віктор Янукович-молодший, один з активних учасників автогонок по бездоріжжю, вважає, що гонки - "це не тільки етап у розвитку спорту, це відкриття і пропаганда нових, невідомих широкій публіці туристичних напрямків і внесок в економічний розвиток регіонів, за яких пройде маршрут. Я впевнений, що всі учасники гонок повернуться в цей дивовижний поліський край і привезуть сюди своїх друзів і знайомих ".

Національному екологічному центру України вдалося зв'язатися з організаторами заходу і попросити змінити маршрут пробігу в обхід заповідних територій, але "крім грубої лайки в трубці вдалося почути тільки те, що маршрут міняти ніхто не збирається".

Нагадаємо, автомобільні змагання UkraineTrophy 2011 повинні пройти з 2 по 8 липня 2011 року, від Києва до Шацьких озер вздовж північного кордону з Білоруссю через три заповідні зони.

Торік команда Януковича-молодшого виграла перегони по бездоріжжю. Команда сина Президента стала єдиним екіпажем, який повністю проїхав всю трасу, подолавши бруд боліт, що місцями досягає метра в глибину. З Януковичем-молодшим, який був в екіпажі першим пілотом, їхав штурман і другий пілот Сергій Осадчий.

Нагадаємо, 5 червня Віктор Янукович побував на змаганнях з дрифту в Києві. Політика сфотографували на величезному пікапі. У травні Янукович-молодший вже брав участь в гонках по бездоріжжю, які проходили в районі Славяносербська.

24.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250