Укрзалізниця представила новий рейковий автобус

Вчора, 24 червня 2011 Укрзалізниця запустила в перший рейс новий рейковий автобус за маршрутом Вінниця-Хмільник-Хмельницький.

"Це перший примірник такого рейкового автобуса - орієнтовно через два тижні прибуде другий", - зазначив присутній на відкритті рейсу віце-прем'єр-міністр - міністр інфраструктури Борис Колесніков

"Сьогодні ми зробили вам невеликий подарунок - сподіваюся, тепер буде набагато легше дістатися до курортного містечка Хмільник", - сказав віце-прем'єр-міністр України.

Як відзначають в Мінінфраструктури, рейси РА 630М дозволять жителям регіону швидко і за доступною ціною здійснювати поїздки на ділянках Гречани-Шепетівка, Старокостянтинів-Калинівка, Гречани-Вінниця, Гречани-Хмільник, Вінниця-Хмельницький.

Для порівняння: вартість квитка від Вінниці до Хмельницького в рейковому автобусі становить 15,69 грн., в той час як поїздка на маршрутному таксі коштує 35 грн.

"Новий рейковий автобус, презентований сьогодні - для пасажира комфорт, а для залізниці - все ж оптимізація витрат, адже він є більш економічним, ніж дизель-поїзд, який їздив до цього", - зазначив генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак. - Однак ми хочемо більшого. Проблему приміського транспортного сполучення потрібно вирішувати на системному державному рівні. Спільно з органами центральної виконавчої влади на місцях, органами місцевого самоврядування, мерами міст, представниками міністерства інфраструктури потрібно розробити систему організації приміського сполучення на основі максимально ефективних економічних витрат і попиту пасажирів. Прорахувати економіку перевізного процесу - де вигідно пустити автобус - пускати автобус, де є попит на електропоїзди - залишати електропоїзди, де є великий пасажиропотік, але ділянки не електрифіковані - електрифікувати їх, де є необхідність у рейкових автобусах - будемо забезпечувати рейковими автобусами. Залізниця навіть готова допомогти місцевій владі купити транспортні засоби, але позбутися від економічно необгрунтованих витрат на утримання застарілого рухомого складу, який задіяний на приміському сполученні ".

Рейковий автобус серії 630М виробництва Польщі має в складі два моторних вагона. Автобус з сучасним інтер'єром обладнаний системою безпеки, системою кондиціонування, він розрахований на перевезення 308-ми пасажирів. Швидкість - 120 км \ год.

За даними Укрзалізниці, з введенням рейкового автобуса 630М залізниця зменшить свої експлуатаційні витрати в середньому на 8,9 млн.грн. за рік.

25.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250