Задні сидіння автомобілів занадто небезпечні

Безпека пасажирів на задніх сидіннях автомобілів вселяє побоювання експертам. При ударі з боку багажника люди, що сидять в другому ряду, отримують максимальну кількість пошкоджень.

За даними останніх тестів клубу автомобілістів ADAC, системи активної і пасивної безпеки автомобілів більшості марок недостатньо добре дбають про збереження здоров'я пасажирів другого ряду. Як у нових, так і в старих автомобілях задні сидіння далеко не завжди захищені повітряними подушками і віконними шторками. Крім того, на другому ряду набагато рідше встановлюють додаткові пристрої, наприклад, модифіковані чотирьохточкові ремені безпеки.

Основними причинами травмування задніх пасажирів під час ДТП стають недостатньо добре відрегульовані підголовники і відсутність корисної звички пристібатися ременями безпеки. На передніх сидіннях німецькі автомобілісти пристібаються в 97% випадків зі ста, тоді як на задньому - тільки деколи. Крім того, самі ремені безпеки, якщо на них немає преднатяжителя та обмежувача, можуть наносити серйозні травми.

Якщо водій і пасажир на передньому сидінні найчастіше отримують ушкодження нижніх кінцівок, зокрема, гомілок, колін або стегон, то у другому ряді під ударом виявляється верхня частина тулуба і шия пасажира. Відсутність преднатяжителя і обмежувача ременя безпеки може "відгукнутися" сильним пошкодженням грудної клітини. Як показали статистичні підрахунки, установка цих нехитрих пристосувань знижує ризик пошкодження грудної клітини як мінімум наполовину.

Але найбільша небезпека виходить з боку недостатньо добре встановлених підголівників - саме у пасажирів заднього ряду, потилиці яких іноді дуже далеко відстоять від цієї м'якої "підтримки", найчастіше відзначаються серйозні травми шийного відділу хребта.

25.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250