Поради ДАІ з водіння в дощ

Будьте особливо обережні на дорозі в перші години після початку дощу. На проїжджій частині, навіть з найкращим покриттям, завжди є пил і пісок, залишки пально-мастильних сумішей, які намокнувши, перетворюються на непомітний шар бруду. Між поверхнею шосе і шинами цей бруд такий ж слизький, як мастило. Тому потрібно дуже плавно знижувати швидкість і утриматися від різких маневрів і гальмувань. Через деякий час час дощ змиє бруд, і рух стане відносно безпечним.

Якщо вам потрібно зупинитися, починайте гальмувати плавно і заздалегідь. Такі дії дозволять водієві, що їде за вами, побачити, що ви збираєтеся зупинитися, і теж скинути швидкість.

У дощову погоду не користуйтеся круїз-контролем. У багатьох моделях ця система не адаптована під їзду в дощ. Машина буде вважати, що їде по сухій дорозі, що загрожує втратою управління.

Намагайтеся об'їжджати великі калюжі. Пам'ятайте, що в них можуть бути відкриті каналізаційні люки, велика вибоїна, булижники або в'язкий бруд.

Не проїжджайте калюжі на великій швидкості - так ви можете залити запалювання.

У дощ необхідно їздити з увімкненими фарами. Пам'ятайте, що дальнє світло для цих цілей не підійде - воно буде відбиватися від крапель дощу і сліпити вас. У дощ ідеально підходять протитуманні фари.

Якщо дощ настільки сильний, що ви втрачаєте з виду машину, що їде попереду, краще зупинитися і перечекати зливу. Обов'язково включить аварійну сигналізацію.

У дощ краще триматися подалі від автобусів і вантажівок. З-під їх великих коліс в дощову погоду зазвичай летить багато бруду, який, потрапивши до вас на лобове скло, може повністю позбавити вас видимості.

Якщо ви відчуваєте, що ваш автомобіль починає заносити - не тисніть різко на педаль гальма і не викручуйте судорожно кермо. Машину може «закрутити». Просто приберіть ногу з педалі газу і повільно натисніть на гальмо.

Дощ знижує видимість, тому будьте гранично уважні. В таких же несприятливих умовах перебувають і інші водії, а пішоходи, забувши про обережність, перебігають через дорогу в найнесподіваніших місцях, щоб швидше де-небудь сховатися від дощу.

Щасливої Вам дороги!

25.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250