Продукти, які додають проміле

Щоб не набрати проміле спирту, не їж на доріжку апельсинів і шоколадних цукерок, а спеку не здумай запивати квасом і фруктовим соком.

Якщо ти водиш машину, то напевно знаєш, що за законом, кров українця, що сідає за кермо, не повинна містити більше 0,2 проміле алкоголю.

Але виявляється, навіть якщо строго контролювати кожен свій ковток, шанс проколотися на алкотестери в тебе є.

Досить спробувати перед поїздкою чого-небудь з «чорного» списку продуктів, які підвищують рівень алкоголю в крові людини. Причому небезпека отримати зайві проміле особливо висока в спеку.

Напої

Безалкогольне пиво. Що б хто не говорив і не писав на етикетках, невеликий градус є навіть в ньому. Сьорбнувши на доріжку цього сурогату, ти можеш запросто отримати від нешкідливих 0,1 до штрафних 0,4 проміле.

Кумис. Рідкісний у нас, але дуже підступний східний напій, який в змозі додати до 0,4 проміле алкоголю в твою кров.

Кефір. Свіжий - всупереч стереотипам абсолютно безпечний. Ти можеш випити його хоч три літри - алкотестер навіть «не запітніє». Щоб сп'яніти, доведеться знищити за раз відро кефіру. Медики прирівнюють цю дозу до 30 г горілки. Але кефір що злегка  заграв поведе себе по-іншому, а разом з ним йогурт і кисле молоко - 0,2 проміле.

Квас. Не менш небезпечний, ніж кумис. Після пари стаканчиків холодненького кваску 0,3-0,6 проміле тобі забезпечені.

Фруктові соки. Через те, що для їх виробництва частенько використовують концентрат на спирту, вони теж мають звичай бродити. Якщо упаковка з соком якийсь час стояла не в холодильнику, то перед виїздом краще його не пити. У крові обов'язково виявиться невеликий вміст алкоголю - аж до 0,4 проміле.

Продукти

Шоколад. З ним теж варто бути обережним - адже 8 шоколадних цукерок дадуть 0,1 проміле. А вже якщо вони були з коньяком, то взагалі тримайся - 0,3-0,4.

Солодощі. Всього лише одна цукерка якогось льодяника на зразок Halls Mentol - 0,1 проміле. А одна невинна "ромова баба" може збільшити рівень алкоголю в крові до 0,3 проміле.

Апельсини. Одна штука непомітно пригостить водія 0,17 проміле. Якщо захотілося з'їсти декілька, бери калькулятор і множ.

Банани. Трохи перестиглі банани - не менший привід для занепокоєння. А конкретніше - аж до 0,22 проміле.

Чорний хліб з ковбасою. Навіть ця «їжа богів» у спеку загрожує тобі 0,2 проміле.

Ліки

Не зовсім продукти, але все ж знати їх в обличчя не завадить.

У спрях-освіжувачах для порожнини рота, як правило, міститься етиловий спирт. А тому алкотестер цілком може показати 0,4-0,5 проміле.

Спиртовмісні ліки (40 крапель пустирника, корвалолу, валокордину, барбовал) дадуть 0,1 проміле. Те ж стосується і настоянок: перцевої, ментолової, глоду, валеріани, календули, півонії і кореня солодки - отримаєш все ті ж 0,1 проміле в кров.

26.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250