В Україні вперше подешевшав бензин

У вихідні вперше в 2011 році подешевшав бензин: ціни на заправках впали в середньому на 10 копійок. За даними консалтингової групи «А-95», середня ціна А-95 в мережах, торгуючих, в основному, імпортом (WOG, ОККО), з 25 червня дорівнює 10,49 грн. / л, Shell - 10,59 грн. / л (наше паливо продається за 10,20-10,40 грн. / л.).

За прогнозами директора «А-95» Сергія Куюна, потенціал для подальшого зниження цін є, тому що в світі дешевшає нафта, але у нас багато що залежить від того, чи продовжить Рада норму про зниження акцизів на паливо. Нагадаємо, вони були зменшені приблизно на 50 коп. / л на період з 7 квітня по 1 серпня 2011 року у зв'язку з різким подорожчанням нафти в світі. Якщо встигнуть продовжити норму до кінця нинішньої сесії ВР (8 липня), як обіцяв міністр енергетики Юрій Бойко, то бензин в липні подешевшає ще на 20 коп. / л, тому що трейдери зрозуміють: зростання податків не буде, стверджує Куюн. Якщо ні, то ціна «горючки» залишиться на нинішньому рівні. Зате це дозволить пройти повернення з 1 серпня до підвищених акцизів без зростання цін або з незначним ростом (10-15 коп.), Трейдери стиснуть за рахунок свого прибутку, щоб не спровокувати перемикання клієнтів на ще більш дешевий А-92.

На думку незалежного експерта Валентина Землянського, ціна впала у тому числі й тому, що знизився попит, особливо на А-95 - багато водіїв стали переходити на А-92 або, незважаючи на період відпусток, поставили свої авто на прикол, їздити стало занадто дорого . «У зростанні ціни ні наші трейдери, ні імпортери не зацікавлені, адже вони отримують дохід з обороту, - говорить Землянський. - Якщо швидкого обороту немає, то, образно кажучи, трейдер заробить зайві 10 коп. на літрі при продажу, але втратить 15 коп. на його зберіганні. Тому, поки не проясниться ситуація з акцизами, складно прогнозувати, як поведуть себе ціни. Але навіть якщо їх повернуть з 1 серпня на колишній рівень, ціна набагато не підніметься, максимум на 5-10 копійок».

Заввідділом нафтопродуктів консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко упевнений: зниження акцизів Рада продовжить до кінця року на цій сесії, за його інформацією, депутатська більшість готова проголосувати за це (що підтвердив і заступник глави фракції ПР у Раді Михайло Чечетов). Якщо ще й ціна на нафту продовжить знижуватися, то бензин вже з середини липня поступово подешевшає ще копійок на 20 - до 10,20-10,40 грн. / л імпортний і до 10 грн. / л - наш.

А ось заступник директора НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев прогнозує стабільність нинішніх цін на бензин на весь липень: мовляв, потенціал здешевлення (10 коп.) вже вичерпано. Акциз навряд чи скасують, адже бюджет країни чимось треба наповнювати, вважає він. «Нам треба готуватися в серпні до 30-40-копіїчного подорожчання бензину», - стверджує Рябцев.

29.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250