ЗАЗу потрібно $ 2 мільярди на створення автомобіля з нуля

Розробка самої конструкції коштує відносно небагато, однак набагато дорожче налагодити виробництво такої машини. Прибутки ЗАЗу не вистачає на інвестиції в новинки.

Про це розповів віце-президент корпорації УкрАвто Олег Папашев.

За словами топ-менеджера, зараз підприємство не має таких коштів і в найближчому майбутньому нового автомобіля власної розробки від ЗАЗ чекати не варто.

«Сьогодні розробка конструкції буде коштувати близько $ 100 млн. Крім того, потрібно $ 1,5-2 млрд., щоб організувати виробництво цього авто, створити верстати і технологічні лінії. От коли ми будемо отримувати такий прибуток, тоді ЗАЗ підійде до межі перед самостійним виробництвом», - пояснив Олег Папашев.

На його думку, сьогодні ЗАЗу вигідніше купувати ліцензію на виробництво автомобіля і локалізувати його в Україні.

Як приклад Олег Папашев привів автомобілі китайського виробництва, ліцензію на випуск яких можна отримати на прийнятних умовах. Зокрема, українці не платили китайцям за право випускати Chery в Україні. Всі витрати ЗАЗу - це організація виробництва.

Китайцям також вигідно безмитно ввозити наші ЗАЗ Forza до Росії під своїм брендом (Chery Bonus).

Папашев також прокоментував чутки про те, що імпортні автомобілі можуть подорожчати на 40%, якщо Укравтопром доб'ється введення мит на іномарки. Віце-президент Укравто вважає, що в даному випадку мова йде «про захист ринку праці, створення таких умов, які дозволили б виробничому ринку розвиватися в Україні ... державі важливо зберегти і збільшити кількість робочих місць і збирати якомога більше податків, тоді як з точки зору обивателя підвищення мит - це неподобство, порушення прав».

За словами Папашева, світовим автовиробникам невигідно працювати в Україні. «Вони не бачать сенсу приходити в Україну, в умовах коли при ввезенні обладнання в Україну необхідно платити ПДВ. Їм сьогодні простіше ввезти готовий товар».

Нагадаємо, зараз ЗАЗ випускає три моделі: Lanos, Sens, Chance, а також ВАЗ 2109/21099, Forza. З наступного року з'явиться Aveo. Рівень локалізації від 52%, в тих автомобілях де двигун і коробка передач імпортного виробництва, у решти рівень локалізації вище.

Папашев відзначив, що оскільки грошей на модернізацію модельного ряду немає, Lanos буде випускатися в Україні ще як мінімум п'ять років.

30.06.2011

рекламный баннер 300 на 250