Техогляд скасовано

5 липня Верховна Рада в другому читанні пріняля Закон про скасування обов'язкового технічного огляду автотранспорту. За проголосувало 262 народних депутата. Таким чином, техогляд для приватних автомобілів в Україні перестав існувати. Його залишили для авто юридичних осіб, вантажівок і автобусів. Але і в такому варіанті, закон сприятиме зниженню корупції.

 Основна дискусія розгорілася навколо поправки, згідно з якою співробітник ДАІ мав право зупиняти автотранспорт, якщо виникли підозри, що автомобіль несправний. У цьому депутати побачили розширення повноважень ДАІ та фактичну заміну техогляду з раз на 2 роки на щоденний. Але, на щастя, поправку не підтримали.

Прийнятий законодавчий акт також скасовує вимогу обов'язкової наявності у водія дорожнього (маршрутного) листа та нотаріально завіреної довіреності на управління транспортним засобом; усуває Державтоінспекцію МВС України від проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів і передачу цих повноважень суб'єктам господарювання; істотно спрощує порядок проходження обов'язкового технічного контролю для інших транспортних засобів.

Закон вступає в силу через 30 днів з дня його опублікування, тобто вже в серпні талончик техогляду на лобовому склі стане непотрібним.

05.07.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250