Автоцивілку будуть оформляти навіть на несправні машини

Після скасування техогляду вся відповідальність за стан авто лягає на водія, і страховики не будуть вимагати документи про справність машини.

Про це повідомив народний депутат України Володимир Каплієнко, коментуючи норми закону про скасування техогляду, який сьогодні був прийнятий Верховною Радою.

Депутат пояснив, що для отримання поліса страхування цивільно-правової відповідальності довідка з СТО буде не потрібна, оскільки приватні легкові автомобілі не підпадають під дію прийнятого закону.

Є й зворотний бік медалі. Якщо раніше автоцивілка перевірялася тільки при виникненні аварії, або в разі порушення правил, то тепер вона є обов'язковим документом, що підтверджує право керування автомобілем. Про це заявив Олег Назаренко, директор ВААІД.

За його словами, з набуттям чинності нового закону (через 30 днів після опублікування), страхова компания буде зобов'язана надати поліс автоцивілки, навіть якщо автомобіль знаходиться у несправному стані, тому що відповідальність за технічний стан автомобіля за законом "Про дорожній рух" лежить безпосередньо на водієві.

При цьому, за словами експерта, при розрахунку вартості поліса автоцивілки страховики будуть застосовувати коефіцієнти, враховуючи страхові ризики.

Наприклад, при наявності проведення діагностики на СТО, або відміток про проходження сервісного обслуговування буде застосовуватися знижений коефіцієнт, або надаватися знижка на поліс. Відповідно, для тих, хто не пред'явить ніяких документів про техстані автомобіля, поліс обійдеться значно дорожче.

Назаренко підкреслив, що саме проведення діагностики не буде дорогою послугою. "Сьогодні СТО, що входять до ВААІД, проводять діагностику практично безкоштовно. Певна плата при необхідності стягується за комплектуючі і ремонт. Сама діагностика не дуже витратна". При цьому будуть перевірятися тільки ті параметри, які безпосередньо впливають на безпеку руху.

Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада скасувала техогляд, але тільки для особистого транспорту.

Також нагадаємо, що у вересні набуде чинності закон, який дозволить оформляти дрібні аварії без даішників за допомогою європротоколу.

05.07.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250