За закупівлю імпортних тролейбусів екс-міністр отримав 3 роки

Центральний районний суд Сімферополя 5 липня засудив колишнього міністра житлово-комунального господарства Криму Володимира Баженова до 3 років в'язниці з відстрочкою виконання вироку на 2 роки за нецільове використання 6900000 гривень бюджетних коштів при купівлі тролейбусів. Про це йдеться в повідомленні прокуратури Криму.

Прокуратура вважає покарання занадто м'яким і готує апеляцію на вирок райсуду. Екс-міністр ЖКГ Криму звинувачувався у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 Кримінального кодексу (порушення законодавства про бюджетну систему України в особливо великому розмірі).

За версією прокуратури, Баженов, всупереч постанові Кабінету Міністрів, придбав тролейбуси не вітчизняного, а іноземного (білоруського) виробництва. Кримінальну справу проти екс-міністра було порушено в березні управлінням Служби безпеки України в Криму.

Верховна Рада Криму в травні 2010 року звільнила Володимира Баженова з посади міністра житлово-комунального господарства Криму.

Це перший в історії України процес, на якому чиновнику ставлять в провину закупівлю імпортної техніки замість української.

07.07.2011

рекламный баннер 300 на 250