Довіреності скасували

З прийняттям закону № 8397 від 15.04.2011 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень» було ліквідовано техогляд, а також скасовано доручення та інші «зайві» документи.

Крім скасування техогляду закон № 8397 також спростив і порядок використання ТЗ. Зокрема, для керування транспортним засобом вже не потрібно оформляти нотаріальну довіреність на право керування ТЗ та тимчасовий реєстраційний талон. Відтепер водієві для управління чужим транспортним засобом достатньо буде отримати у його власника техпаспорт, а також мати при собі посвідчення відповідної категорії і страховий поліс. Якщо на ТЗ видана страховка I типу (застрахована конкретна машина) їй може керувати будь-який водій. В іншому випадку, особі, якій захочеться керувати чужою машиною, перш за все, необхідно буде оформити поліс II типу (застрахована конкретна людина). Ніякого документального підтвердження, що ТЗ передано господарем законно (розписки, письмового дозволу, довіреності) вже не потрібно. Разом з тим, так звані генеральні довіреності на право розпорядження чужим ТЗ, не скасовані, і як і раніше у власників є можливість передати свої права на ТЗ іншій особі, оформивши у нотаріуса даний документ.

Крім того, не потрібно буде водіям при собі мати дорожні, маршрутні листи і документи на вантаж. Всі перераховані вище документи будуть для водія вже «зайвими» та працівники ДАІ не мають права вимагати їх пред'явити. У свою чергу нагадаємо, що наказом МВС України № 131 від 8 квітня 2011 року, який набрав чинності наприкінці травня поточного року, працівникам ДАІ дозволено просити у водіїв пред'явити для перевірки тільки три документи: водійське посвідчення, техпаспорт і поліс «автоцивілки».

Зі скасуванням доручення та інших «зайвих» документів скасована і відповідальність за їх ненадання даішникам - законом № 8397 внесені відповідні зміни до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (ст.121 і 126). Нагадаємо, що вищезгаданий закон вступає в силу через 30 днів з моменту його опублікування. Тобто, він запрацює вже десь на початку серпня поточного року.

07.07.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250