Хто проводитиме техогляд?

Нещодавно прийнятим законом України № 8397 від 15.04.2011 року ліквідовано техогляд, а замість нього введено техконтроль, який повинні будуть проходити комерційні транспортні засоби. Хто ж тепер буде проводити техконтроль?

Відповідно до закону № 8397 від 15.04.2011 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень», проведенням техконтролю займатимуться комерційні станції діагностики. Вони повинні мати у своєму розпорядженні устаткування, що дозволяє перевіряти техстан ТЗ на предмет безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища. А ось ДАІ повністю усунули від процедури перевірки техстану ТЗ і видачі будь-яких документів, пов'язаних з цим. Відповідно, станції діагностики Державтоінспекції також втратили право на проведення технічного іспиту.

Перший час техконтроль зможуть проводити суб'єкти підприємницької діяльності, які вже раніше займалися проведенням технічного огляду ТЗ. Нагадаємо, що з 2009 року цю процедуру паралельно з ДАІ проводили станції діагностики, що отримали відповідні ліцензії. Разом з тим, законом № 8397 передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності матимуть право ще протягом 1 року проводити обов'язковий техконтроль нарівні з суб'єктами, уповноваженими на проведення Техконтролю. Тобто це положення закону передбачає, що ці два види суб'єктів - не одне й те саме і діагностичні станції, які раніше отримали ліцензії на право перевірки техстану ТЗ, повинні будуть повторно отримати допуск до проведення даної процедури, що отримала нове юридичне визначення (раніше ліцензії видавалися на 3 роки).

На справний ТЗ, що підлягає техконтролю, станції діагностики видають протокол перевірки технічного стану, в якому зазначається строк чергового проходження техконтролю.

Техконтроль повинні проходити комерційні ТЗ: - легкові автомобілі, що використовуються в комерційних цілях, вантажівки (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонн і причепи до них з терміном експлуатації більше 2 років - проходять кожні 2 роки;

- Вантажівки з вантажопідйомністю понад 3,5 тонн, причепи до них і таксі незалежно від терміну їх експлуатації - щорічно;
автобуси та ТЗ, що перевозять небезпечні вантажі незалежно від терміну їх експлуатації - 2 рази на рік.

Нововведення, передбачені законом № 8397, набудуть чинності з на початку серпня. Подумали депутати і про законослухняних автомобілістах, які вже пройшли техогляд - якщо їхні транспортні засоби підлягають обов'язковому техконтролю, то черговий технічний іспит їм потрібно буде пройти після закінчення терміну дії талонів ТО.

08.07.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250