В Україні вже почали скасовувати миготливий жовтий сигнал світлофора

Починаючи з 11 червня, на міських магістралях України, світлофори перестануть переводити в черговий режим з «миготливим жовтим». Першим містом, в якому на нічний час скасували «миготливий жовтий», стала Вінниця.
 
Таке рішення повинно значно підвищити безпеку дорожнього руху.
 
Нагадаємо, після трагедії в Кривому Розі, де на миготливий жовтий сигнал світлофора легковик врізався в маршрутку, Кабмін виніс на розгляд урядового ради з питань дорожнього руху питання про можливість скасування жовтого сигналу світлофора в дорожньої мережі.
 
Тоді експерти припускали, що в Камбін хочуть виключити зіткнення, подібні криворізькому, двома шляхами:
 
  • взагалі заборонити роботу світлофорів у «нічному режимі»;
  • виключити можливість світлофора в робочому режимі одночасно включати жовте світло в двох напрямках (в одному напрямку, і в напрямку, який його перетинає).
Урбаніст, транспортний експерт Григорій Мельничук вважає, що маніпуляції з «миготливим жовтим» потрібно проводити, виходячи з умов перехресть.
 
Якщо це місцеві вулиці, то, можливо, і доцільно включати жовте моргання. А якщо мова йде про магістралях, то світлофор повинен працювати в цілодобовому режимі. Але, знову-таки, це проблема контролю за виконанням правил дорожнього руху, - каже Григорій Мельничук.
 
Проте, в схемі роботи світлофорів є ще один фактор, який провокує учасників дорожнього руху на порушення - таймер зворотного відліку.
 
На сьогодні у нас є кілька інструментів попередження про те, що закінчується дозвіл руху.
По-перше, у багатьох містах встановлені таймери зворотного відліку, що показують, скільки ще буде працювати зелене світло.
По-друге - миготливий зелений світло.
По-третє - жовте світло.
Це три інструменти, що попереджають водія. У деяких країнах така річ як миготливий зелений світло відсутня. Багато фахівців вважають недоречним використання таймерів - вони якраз реально провокують порушувати, стимулюють «проскочити». Згадаймо, що в ДТП в Харкові на перехресті був таймер. А жовте світло - це загальноприйнята норма. Прибирати його я вважаю недоречним. Потрібно попрацювати з іншими засобами, - вважає транспортний експерт.

13.06.2018рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250