Плюси і мінуси коробки-автомат

У всього є свої переваги і недоліки. Давайте поговоримо про переваги і недоліки АКПП в порівнянні з механічною коробкою перемикання передач.

Переваги АКПП:

Комфортність управління - водій може повністю зосередитися на управлінні автомобілем, а не на перемиканні передач. Особливо це позитивно позначається на водіїв початківців, які раз у раз дивляться, яку передачу вони включають. А це, по-перше, відволікає, а по-друге, стомлює. Виходить, АКПП може підвищити безпеку руху
Комфортність руху - автомобіль плавно рушає з місця і так само плавно зупиняється - адже все контролює електроніка:. Спочатку, поки не звикнете до педалі гальма, ваш автомобіль буде «клювати носом», а за ним «махати» вперед головою і пасажири що сидять у ньому будуть валитися. Але з часом ця болячка пройде, і ви навчитеся плавно зупинятися.

Менший знос двигуна - АКПП запобігає перевантаженню двигуна та ходової частини через помилки водія, тому термін служби двигуна може значно збільшитися (звичайно, якщо ви не будете лити у двигун вітчизняне масло).

Пасивна безпека - автомобіль з АКПП не заведеться в положеннях, відмінних від «Р» і «N», що запобіжить стрибку автомобіля вперед або назад, якщо ви залишите селектор АКПП в положенні «D» або «R». Погодьтеся, у кожного водія в житті було хоч раз, коли він забув, що автомобіль стоїть «на швидкості», і запустив двигун. В результаті стався «стрибок» автомобіля вперед, що могло стати причиною невеликого ДТП. До того ж в автомобілі з АКПП ви не витягнете ключ із замка запалювання, поки не поставите селектор коробки в положення «Р» (паркування). А в автомобілі з «механікою» ви могли забути про це і залишити автомобіль на нейтральній передачі з вимкненим стоянковим гальмом. В результаті автомобіль міг покотився. Особисто у мене був такий не дуже приємний момент. Правда, тоді мій автомобіль спільними зусиллями втримали, а так я міг би «попасти» на ремонт дуже недешевої іномарки, яка стояла попереду мого автомобіля.
Краща прохідність - завдяки спеціальним програмам поліпшується прохідність автомобіля по піску, снігу і іншим не цілком міцним поверхонь. Адже АКПП плавно передає крутний момент двигуна до коліс, нерідко також активізується функція «антібукс», яка виключає пробуксовку ведучих коліс. Також виключається можливість мимовільної зупинки двигуна.

Як бачите, на перший погляд, у АКПП одні переваги. Але недоліки теж є. Ось вони:

Збільшується витрата палива.

Трохи погіршуються динамічні показники і максимальна швидкість автомобіля, хоча тут все залежить від водія. Наприклад, якщо за кермом автомобіля з автоматом досвідчений водій, а за кермом автомобіля з механікою - «середній», то ще невідомо, хто буде першим - автомобіль з АКПП в режимі Sport або автомобіль з «механікою».

Через незнання правил використання АКПП спостерігаються труднощі при русі по снігу або бруду.

Неможливість виконати деякі прийоми контраварійного водіння (керований занос, силове ковзання, прийом «газ-гальмо» та інші).

Дорожнеча ремонту та обслуговування.

09.07.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250