ДАІ закупила мобільні станції для огляду на дорогах

МВС витратило 13540000 гривень на пару десятків мікроавтобусів зі спецобладнанням для перевірки технічного стану автомобілів.

У одеського ВіДі Конкорд за 8,63 мільйона гривень закуплено 27 мобільних діагностичних станцій перевірки технічного стану на базі Peugeot Boxer 330 2.2 HDi.

Відповідно до тендерної документації, закуплені автомобілі повинні мати таке обладнання:
вимірювач ефективності гальмівних систем автомобілів типу Ефект або еквівалент;
вимірювач параметрів світла фар типу ІПФ-01 або еквівалент;
вимірювач димності відпрацьованих газів двигунів транспортних засобів, що працюють на дизельному паливі типу МЕТА-01МП або еквівалент;
газоаналізатор концентрації оксиду вуглецю, двоокису вуглецю, вуглеводнів, кисню для одночасного визначення вмісту зазначених газів у відпрацьованих газах двигунів, що працюють на бензині чи газі типу Автотест або еквівалент;
прилад для визначення світлопропускання скла типу Люкс ИС-2 або еквівалент;
вимірювач сумарного люфту рульового керування типу ІСЛ-М або еквівалент.

Крім того, для потреб МВС у Автосоюз були закуплені два семимісних мікроавтобуса Volkswagen Transporter 2,0 TDI 75 kW по 320 тис грн. за кожен. У компанії Автоцентр Харків міліція придбала мікроавтобус на 12 місць ГАЗ-322173-288с за 240 тис грн., 27 вантажопасажирських мікроавтобусів ГАЗ - 2752 Соболь по 145 тис грн. за одиницю, один санітарний мікроавтобус на вісім місць УАЗ-396295 з носилками за 120 тис грн.

Дорожній контроль вважає, що співробітники ДАІ не мають законних повноважень перевіряти на місці зупинки технічний стан автомобілів або ж їх доставляти на станції діагностики.

У разі таких дій, даішники повинні притягуватися за ст. 365 КК України - перевищення влади та службових повноважень.

ДК радить автомобілістам ігнорувати такі вказівки і вимагати складання протоколу. Оскільки ніякого протоколу інспектор скласти не може, в результаті вас просто відпустять.

Нагадаємо, що 8 липня Президент України Віктор Янукович підписав закон про скасування техогляду для приватних автомобілів. Для машин, які використовуються в бізнесі, вводиться поняття технічного контролю, який проводитимуть сертифіковані станції.

12.07.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250