Газ для авто різко подорожчав

За останній тиждень скраплений газ пропан-бутан для заправки автомобілів подорожчав на 1,20 грн. Минулого понеділка середня ціна газу на столичних АЗС коливалася від 5,10 до 5,40 грн. Сьогодні середня вартість літра газу складає 6,60 грн.

"Газ подорожчав через зовнішні чинники, - розповів аналітик ринку консалтингової компанії "Юпеко" Олександр Сиренко. - Вартість газу зросла у Західній Європі. Тому Росія більшість свого газу відправила туди. Тому в Україну завезли в половину менше палива, а своїх запасів нам недостатньо".

У консалтинговому агентстві "А-95" головною причиною підвищення цін на скраплений газ вважають новий порядок проходження митниці, який набув чинності минулого тижня.

"Тепер паливо беруть на пробу, змінена процедура проходження та основна документація. Думаю, через два тижні цей процес налагодять і середня ціна літра газу на Україні буде 6 гривень, у Києві можлива мінімальна ціна 5,30, - говорить Сергій Куюн, директор консалтингової компанії "А-95". - У Києві газ завжди був і буде дешевше, тому що в столиці більше конкуренція між мережами, що реалізують паливо".

14.07.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250