Якщо амортизатор несправний

Амортизатор буває справним, несправним («вбитим») або не повністю справним («напівубитим»). Від ступеня «убитости» залежить час перебування вашого колеса в повітрі, а не в контакті з дорогою. Ясно, що чим більше часу колесо проводить в повітрі, тим гірше. Внаслідок «зависання» колеса в повітрі збільшується гальмівний шлях (особливо якщо автомобіль сильно завантажений) і погіршується зчеплення коліс з дорогою. Після цього знижується швидкість безпечного проходження поворотів і виконання інших маневрів, різко погіршується керованість, автомобіль починає носити туди-сюди - все це через погіршення зчеплення коліс з дорогою.

Крім вищеописаних, виникають наступні проблеми:
 Погіршується освітлення дороги вночі - дорога буде висвітлюватися нерівномірно і нестабільно через те що виникають коливання кузова, що робить водіння вночі дуже небезпечним - як для самого водія, так і для зустрічних автомобілів: внаслідок розгойдування кузова світло фар дає сліпучий ефект.
Виникає небезпека аквапланування в дощ (навіть на новій гумі).
Водій швидше втомлюється, збільшується час його реакції.
Підвищується знос шин і інших вузлів ходової, трансмісії.
Підвищується витрата палива (правда, незначно) - виникає «пробуксовка» ведучих коліс внаслідок їх «зависань» в повітрі, що супроводжується підвищенням оборотів і зростанням «апетиту», крім цього сильніше зношуються шини і деталі трансмісії.
Руйнуються деталі кузова - кузов «відчуває» більшу «тряску», чим та що має бути при справних амортизаторах, до того ж при русі по «пральній дошці» з'являються резонансні коливання, які можу викликати навіть тріщини силових (!) елементів кузова.
Порушується робота різних електронних систем - особливо не люблять «убиті» амортизатори системи АБС, Traction Control і інші, оскільки немає належного контакту коліс з поверхнею дороги, і це збиває з пантелику «розумну» електроніку - адже вона-то «думає», що колеса котяться по землі, а не крутяться в повітрі, через що система отримує невірні дані.
Знижується комфортність поїздки - машину трясе, часто з'являються характерні стуки.

Дуже погано, якщо водії не розуміють, що може трапитися при їзді на несправних амортизаторах. За ними треба стежити і ще раз стежити! Адже знос амортизаторів відбувається не відразу, а поступово, непомітно для водія, який так само поступово «звикає» до нової поведінки автомобіля. Природно, в їзді на «вбитих» амортизаторах винне не лише нехлюйство водія, але і ціна самих амортизаторів - вони коштують недешево (особливо на іномарки). Тому часом і доводиться відкладати їх купівлю «на потім», тим більше, що в машині завжди знайдеться, що зробити і без них.
Ще раз підкреслимо: економити на амортизаторах і забувати про їх старінні вкрай небезпечно; постійно тримайте їх під контролем.

28.07.2011

рекламный баннер 300 на 250