Майбутнє автоцивілки

З відміною необхідності проходити техогляд (закон вступить в силу в середині серпня) багато водіїв помилково вирішили, що купувати поліс автоцивільної відповідальності тепер не потрібно. Нагадаємо, що ТО в попередні роки проходили, в основному, в липні-серпні, а поліс набували саме для отримання талона, і в даний момент термін його дії як раз підходить до кінця (або закінчився). Також у вересні має вступити в силу закон, що дозволяє оформляти ДТП без ДАІ - він також змінює правила обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Які поліси можна купувати зараз і що зміниться з осені?

ШТРАФ НЕ ЗМІНИТЬСЯ

Почнемо з того, що незважаючи на лібералізацію автозаконодательства - скасування техогляду, яке має вступити в силу в середині серпня, - щодо автоцивілки ніяких поблажок не передбачено. У новій редакції ст. 126 Кодексу України про адмінправопорушення, як і зараз, за їзду без поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності передбачений штраф в розмірі 425-850 грн. У тому числі законодавець уточнив, що покарання передбачено і за те, що водій не пред'явив поліс для перевірки інспектору ДАІ (у чинному законодавстві цей момент прописаний нечітко). Так що настійно рекомендуємо перевірити термін дії нинішнього поліса - багато водіїв з'ясовують те, що поліс недійсний, вже після неприємного спілкування з даішником. Але ось який купити?

НАЙДЕШЕВШІ ПОЛІС зникнуть у ВЕРЕСНІ

У вересні набирає чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ДТП та виплат страхового відшкодування», який, нагадуємо, дозволяє оформляти ДТП без ДАІ.

Однак ця можливість буде поширюватися лише на тих водіїв, які укладають договори ОСЦПВ 1-го типу. Поліса 2-го і 3-го типу з моменту вступу закону в силу продавати перестануть, однак вони будуть дійсні до кінця терміну дії (зворотної сили закон не має), і договір можна розірвати для переоформлення на поліс 1-го типу з європротоколу.

Хоча поліси 1-го типу трохи дорожче в порівнянні з полісами 3-го типу, різниця невелика. А з урахуванням того, що при оформленні ДТП без ДАІ водій не залучається до адміністративної відповідальності за ДТП (часто за це позбавляють прав), то доцільність покупки саме полісів першого типу є безперечною.

КОРОТКОСТРОКОВИХ ДОГОВОРІВ НЕ БУДЕ

За новим законом українським водіям доведеться укладати договори про обов'язкове страхування цивільної відповідальності терміном на рік. Сьогодні ж можна купувати поліси на 15-30 днів. Передбачені винятки для незареєстрованих авто (до постановки на облік), тимчасово зареєстрованих (до постійної реєстрації) та авто нерезидентів (можна застрахувати на термін їх перебування в Україні). Також додамо, що пільговикам (інвалідам, чорнобильцям та учасникам бойових дій) поліс можна взагалі не купувати - ця можливість передбачена і за нинішнім, і по законодавству що вступає в силу восени.

РЕГРЕС теж заборонені

На користь покупки поліса першого типу говорить і той факт, що водій-винуватець ДТП, який визнав свою провину і вказав це в європротоколі (додаток до поліса), зможе зітхнути вільно: страхова компанія не буде звертатися до нього з вимогою повернути гроші, витрачені на ремонт автомобіля потерпілого. Більш того, починаючи з вересня водії перестануть оббивати пороги страховиків: якщо сьогодні для отримання виплати обом водіям потрібно відвідати свої страхові компанії, то за новим законом потерпілому достатньо подати заяву в страхову винуватця.

ТЕХОГЛЯД ДЛЯ автоцивілки не ПОТРІБЕН

Відразу після прийняття закону, що скасовує техогляд, пішла чутка про те, що страхові компанії не будуть оформляти поліси ОСЦПВ для легкових автомобілів у разі відсутності протоколу випробувань з СТО. Але вони безпідставні: ні в одному з прийдешніх змін в автомобільному законодавстві такої вимоги немає. Не передбачається і зростання цін на автоцивілку - методика їх формування вказана в законі, вона не змінилася і від бажання страховиків не залежить.

02.08.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250