ДАІ вийде на дороги з новим "Візиром"

Інспекторам дорожнього руху дозволили використовувати сканери швидкості автомобілів "Візир-2".

 ДАІ України з дня на день чекає масового повернення сканерів швидкості TruеCam (Візир), яких водії прозвали "годувальниками інспекторів". Три місяці тому "Візири-2" прибрали з доріг після того, як прокуратура з'ясувала, що він не був сертифікований, а отже, на підставі його свідчень не можна було виписувати штрафи.

 "Цей прилад створений за допомогою NASA, він зручний тим, що є функції і фото, і відео, відрізняється зручністю в експлуатації. Порушників, які перевищують швидкість, він вираховує за допомогою лазерного променя, після чого автомобіль зупиняємо і складаємо протокол. Лихачів з його допомогою можна виявити в два-три рази більше, ніж з будь-яким іншим ", - розповіли інспектори ДАІ.

 В Управлінні ДАІ МВС України інформацію про повернення приладів на дороги підтвердили. "Із учорашнього дня (суботи, 30 липня) у нас з'явилося право використовувати ці прилади для контролю швидкості, - розповів заступник начальника ДАІ України Володимир Рєзніков. - Ми отримали необхідні висновки державної спеціальної служби технічного захисту інформації. Тобто, ті документи, які вимагала генпрокуратура в своєму розпорядженні. Ми вже почали використовувати ці прилади, наприклад, у Києві. Поступово будемо оснащувати ними регіональні ДАІ. В наявності у нас зараз є 137 таких приладів". Пристрій, до речі, недешевий - 90 тисяч гривень.

Зі свого боку, водії кажуть, що головний мінус приладу - він може зафіксувати швидкість одного автомобіля-порушника, а звинуватити в порушенні можуть іншого. У ДАІ це заперечують, переконуючи, що прилади працюють чесно. За їхніми словами, вдосконалений родич "Візира" не допускає помилок і не боїться судів. На машині, яка дійсно перевищує швидкість, пристрій ставить хрестик. Ця позначка метрологічно підтверджена.

01.08.2011



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250